22 sierpnia 2013

Paramore - Cykl Bliżej Muzyki

Po dość długim czasie przygotowaliśmy dla Was kolejny wpis z cyklu "Bliżej Muzyki". Mieliśmy spory dylemat z wyborem zespołu/muzyka, który będzie tym razem bohaterem. Z pomocą przyszła nam na szczęście jedna z użytkowniczek google, która zasugerowała kilka zespołów. Dlatego też dzisiejszym bohaterem jest zespół "Paramore".

Muszę przyznać, że jest to dość specyficzny zespół, wokalistka wygląda kolorowo, a niekiedy dziwnie. Jednak muzyka, którą grają wpada w ucho i da się jej słuchać. Nie będę więcej zanudzać moją opinią, tak więc zapraszam do czytania.

Gdy wpiszemy w wyszukiwarce nazwę zespołu jako jedna z pierwszych wyszukanych stron ukazuje się Wikipedia. Dzięki niej dowiadujemy się przede wszystkim, że Paramore to amerykański zespół  z Franklin, Tennessee. Tworzą muzykę z gatunku: rock alternatywny, emo, pop punk, indie rock.

Co można więcej o nich powiedzieć?
Zespół został założony w 2004 roku przez, 15 letnią wtedy, Hayley Williams oraz braci Farro. Początkowo z zespole znajdowali się także Jeremy Davis i Jason Bynum. W trakcie trwania grupy ich skład ulegał zmianie. Swoje epizody w zespole mieli tacy muzycy jak Hunter Lamb czy John Hembree. Aktualnie w skład kapeli wchodzą: wokalistka Hayley Williams, Jeremy Davis, który miał krótką przerwę jednak powrócił do zespołu oraz Taylor York, który dołączył do Paramore w 2008 roku.

Co więcej muzycznie?
Debiutancki album zespołu "All We Know Is Falling" ukazał się w 2005 roku. Utworzony został bez udziału Jeremy'ego Davisa, ponieważ odszedł w tym czasie z grupy tłumacząc to sprawami prywatnymi. Krążek ten nagrany został w trzy tygodnie i opowiadał o odejściu z grupy Davisa. Jeremy niedługo po ukazaniu się płyty przyjął propozycję członków grupy i powrócił do zespołu.
Na "All We Know Is Falling" znajdziemy 10 utworów w tym trzy single:

"Pressure"

"Emergency"

"All We Know"

12 czerwca 2007 roku światło dzienne ujrzał drugi album Paramore "Riot!". Drugi krążek nie osiągnał takiego sukcesu jak pierwszy, bowiem sprzedał się w nakładzie 50 000 kopii, pierwszy zaś w ilości 528 000. Na tej płycie znajdowało się 11 piosenek. Wśród nich znalazły się 4 single:

"Misery Bussiness"

"Hallelujah"

"CrushCrushCrush"

"That's What You Get"

W roku 2009 wydany został trzeci już album "Brand New Eyes". W pierwszym tygodniu sprzedał się w 175 000 kopii i stał się ich drugim największym albumem pod względem sprzedawalności. Na tej płycie, tak jak na poprzedniej, znalazło się 11 utworów. Tym razem mogliśmy usłyszeć pięć singli:

"Ignorance"

"Brick by Boring Brick"

"The Only Exception"

"Careful"

"Playing God"

Ostatni album o tytule "Paramore" ukazał się w kwietniu tego roku(2013). Nagrany już bez braci Faro. Zespół aktualnie posiada trzech członków i na miejsce Josha i Zaca nie przyjęto żadnych nowych muzyków.
Krążek ten jak do tej pory jest największą produkcją. Zawiera aż 17 utworów, w tym trzy single:

"Now"

"Still Into You"

"Ain't It Fun".

Nagrody?(*)
Lista ta jest długa. Zespół uzyskał 44 nominacje z czego nagrody otrzymane to 19. Są to między innymi:
*Kerrang! Awards: w 2010 za najlepszy album ("Brand New Eyes") i w 2012 roku dla Hayley w kategorii "Tweeter roku".
*MTV Europe Music Awards w 2010 za najlepszy zespół alternatywny
*MTV Video Music Brasil  w 2008 za najlepszego artystę międzynarodowego
*Shockwaves NME Awards: w 2009 za najseksowniejszą wokalistkę, w 2010 najlepszy międzynarodowy zespół i w 2012 dla Hayley za najgorętszą wokalistkę
*People's Choice Awards w 2010 jako ulubiony zespół
*Woodkie Awards w 2008 za "Woodie roku"
*Teen Choice Awards - tutaj lista jest dość długa.

(*) - nagrody w danych kategoriach mogą być przetłumaczone trochę nieporadnie, cała lista w linku w języku angielskim (tutaj!)

Wystąpienia w grach!
W 2005 roku zespół pojawił się w grze The Sims 2 z piosenką "Pressure". W późniejszych latach pojawili się także w: Rock Band, Guitar Hero on Tour: Decades, Rock Band 2 i wielu innych.

Zespół ten jak i każdy ma za sobą wiele przejść. Rozpady ekipy wpłynęły na twórczość grupy i nadały jej inny kształt. Paramore przyciąga słuchaczy nie tylko swoją muzyką, ale i wyglądem wokalistki. Kolorowe włosy i artystyczne cięcia są jej znakiem rozpoznawczym. Nie można jednak zaprzeczyć, że muzyka jaką nagrywają jest przyciągająca, magnetyczna. Dobre brzmienia i świetny głos Hayley dopełniają się i tworzą spójną całość.

Jak Wy oceniacie ten zespół? Lubicie ich? Słuchacie?

Czekamy na kolejne propozycję na ten cykl. Mamy już zaplanowane kolejne dwa wpisy, jednak muzyki nigdy dość!

Pozdrawiamy! ;)

2 komentarze:

  1. Może coś o Adamie Lambercie? Albo o nieistniejącym już, ale ukochanym przeze mnie przed laty zespole US5?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za propozycję :) Dodamy Twoje propozycje do listy cyklu :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...