11 października 2013

Skillet - Cykl Bliżej Muzyki

Oto i kolejny wpis z cyklu "Bliżej Muzyki", tym razem bohaterem jest zespół Skillet. Dziękujemy obserwatorce naszego bloga, która zaproponowała tą grupę do listy. Zdajemy sobie sprawę, że ostatnio na blogu pojawiają się przeważnie wpisy muzyczne, ale kiedy tylko będzie okazja opublikujemy coś z zupełnie innej bajki. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z zespołem Skillet!

Skillet jest to amerykańska grupa założona w Memphis w stanie Tennessee, grająca chrześcijańskiego rocka i post grunge.


Co więcej?
Powstali w 1996 roku. W skład zespołu aktualnie wchodzą cztery osoby: John Cooper (śpiew, bass, gitara akustyczna), Korey Cooper (bass, chórki, syntezator, klawisze), Jen Ledger (bębny, perkusja, chórki czasem śpiew wiodący) oraz Seth Morrison (gitara prowadząca). Ciekawostkę może stanowić fakt, iż Korey i John są małżeństwem. John był założycielem zespołu i jest on jedyną osobą, która była w nim od początku, aż po dzień dzisiejszy. W trakcie istnienia zespołu skład zmieniał się wielokrotnie. Obecni muzycy są razem od 2011 roku, kiedy to do zespołu dołączył  Seth.

Jak przedstawia się ich dorobek muzyczny?
Od roku 1996 Skillet stworzyło 8 płyt. Ostatnia ukazała się w 2013 roku. Pierwszy krążek nosił nazwę Skillet. Znalazło się tutaj 10 piosenek. Teledysków doczekały się 3 utwory.

"I can", którego filmik jest prosty i pokazuje przede wszystkim zespół grający na scenie z kilkoma dodatkowymi scenami. Nagranie zostało wykonane podczas koncertu.

"Gasoline" utrzymuje się w podobnej konwencji do "I can", jednak niewiadomą jest w jakich okolicznościach został nagrany.

"Saturn" w tym clipie widzimy zespół w pobliżu wielkiego teleskopu, a także podczas grania na dachu.

Druga płyta "Hey You, I Love Your Soul" wydana w 1998 zawierała 12 kawałków. Teledysk powstał jedynie do piosenki "More Faithful", jest to jedyny klip w którym John gra na pianinie i jednocześnie ostatni przed tym, jak jego żona zaczęła grać w zespole właśnie na tym instrumencie.

"More Faithfull"

Kolejna w ich dorobku pojawił się krążek zatytułowany "Invincible". Na rynku ukazał się w roku 2000. Zawierał 12 utworów. Video zostało stworzone do piosenki "Best Kept Secret". Pierwszy raz w teledysku zespołu pojawiła się historia, jest ona jednak zwięzła.

"Best Kept Secret"

Czwarta w ich dorobku była "Alien Youth" z 2001 roku. Po raz kolejny było tutaj 12 piosenek. Utworzono video do "Alien Youth".

"Alien Youth"

W 2003 światło dzienne ujrzała "Collide". Znalazło się tutaj 10 utworów, z czego 7 to single, a teledysk powstał do "Savior". "Savior" to druga piosenka, w której video występuje jakaś historia.

"Savior"

W 2006 roku na rynku muzycznym pojawił się album "Comasote". Wśród 11 piosenek znalazło się 8 singli. Tym razem nie powstał żaden klip. 

Siódmą płytą była "Awake" z 2009 roku. Styl muzyczny na tym krążku jest podobny do wcześniejszych, jednak wzbogacony w ostrzejsze brzmienia. John Cooper powiedział o niej: "brzmi jak Skillet z kilkoma nowościami, których ludzie mogą się nie spodziewać". Pośród 12 utworów znalazło się tutaj 7 singli. "Hero" został wydany jako główny utwór tego albumu.

"Hero"

Ostatnią jak dotychczas płytą jest "Rise" z 2013 roku. Zawiera ona 12 utworów, z czego 4 to single. Ciekawostką może być fakt, iż Aleksandria, córka Johna i Korey, jest dziewczynką śpiewającą na początku  outro "Good To Be Alive", części rozpoczynającej "Not Gonna Die". Wykonuje ona też mówioną część w outro do "Madness in Me", która zaczyna "Salvation".

"Sick Of It"

"American Noise"

"Rise"

"Not Gonna Die"

Nagrody!
Skillet otrzymali 23 nominacje do różnych nagród. Z czego wygrali jedynie dwie. Pierwszą w 2008 roku,była to nagroda GMA Dove w kategorii "Rock Recorded Song Of the Year" za "Comasote", druga zaś w 2011 nagroda Billboard Music w kategorii "Top Christian Album" za "Awake".

*****

Znacie Skillet? Lubicie? Podzielcie się swoją opinią!

Niestety nie zdołałam znaleźć więcej informacji o nich. Studia skutecznie zabierają czas. Postaram się w wolnej chwili dodać kolejną notkę na bloga. Nie wiem jeszcze czy będzie to kolejny wpis z Cyklu Bliżej Muzyki czy coś zupełnie innego.

Jak na razie w kolejce do Cyklu są:
*Three Days Grace
*Adam Lambert
*US5

Jeśli chcecie byśmy napisały o Waszym ulubionym zespole lub artyście piszcie w komentarzach! Wasz wpis nie zostanie pominięty! :)

Pozdrawiam!3 komentarze:

 1. Hej! A propos to chciałam was zasugerować, że dobrymi kandydatami na bliżej muzyki będą Linkin Park i ewentualnie Tokio Hotel :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za propozycję :) Dodamy je do listy naszego cyklu i postaramy się jak najszybciej zrobić wpis o tych zespołach :D
  Niestety sesja nadal trwa, ale już niedługo kolejne wpisy :)

  K :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko pieknie Skilllet rzadzi :p

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...