26 lutego 2015

Kinowy marzec

Witam,

Po bardzo długiej przerwie w końcu znalazłam chwilę na przeszukanie internetu by odnaleźć nowości filmowe! Stwierdziłam, że wiele dzieję się ostatnimi czasy w kinematografii i nie można być w tyle. W lutym mieliśmy wiele ciekawych premier takich jak "Siódmy Syn" (którego jeszcze nie zdążyłam zobaczyć), głośne "50 Twarzy Greya" czy "Pingwiny z Madagaskaru". Jednak w marcu czeka nas kolejna partia nowości.

Dzisiaj specjalnie dla miłośników oglądania filmów w kinie mała lista nowości!


Jeszcze w lutym na ekranach kin pojawią się:

Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów

Gatunek: komedia

Kolejna odsłona kultowego komiksu. Tym razem jest rok 50-ty przed naszą erą. Prawie cała Galia jest okupowana przez Rzymian, wyjątkiem jest jedna osada, która nadal stawia opór. Juliusz Cezar poirytowany tą sytuacją obmyśla kolejną taktykę. Stwierdza, że jeśli nie można siłą to może uda się zachęcić buntowników rzymskim stylem życia.

Tytułowe 'Osiedle Bogów' to wioska wybudowana w celu zachęcenia buntowniczej osady do złożenia broni. Mają w niej mieszkać rzymscy właściciele. Czy Gallowie dadzą się przekonać do podporządkowania Cezarowi? Asteriks i Obeliks na pewno zrobią wszystko by temu zapobiec.
Disco Polo

Gatunek: Komedia

Polska produkcja. Mamy lata 90-te. Bohaterowie: Tomek i Rudy, postanawiają rozpocząć wielką karierę. 
Jako przyszłe gwiazdy disco polo grają na wiejskich potańcówkach, aż w końcu trafiają do wytwórni Alfa. Tam czeka na nich miłość (przynajmniej na jednego z nich) i kłopoty. Odnoszą sukces, ale jak długo potrwa ich sen?

Od marca możemy przybywać na:

Body/Ciało
Gatunek: dramat
Jest to nowy film Małgorzaty Szumowskiej (możecie ją kojarzyć przy okazji filmu "Sponsoring"), który otrzymał nominację do Złotego Niedźwiedzia w Berlinie.
O czym opowiada?
Prokurator, w którego postać wciela się Janusz Gajos, oraz jego chora na anoreksję córka, starają się odnaleźć po śmierci jednej z ich bliskich osób. W życiu tej dwójki pojawia się terapeutka dziewczyny, która twierdzi, że zmarła skontaktowała się z nią i ma dla nich wiadomość. W tej sytuacji nasi bohaterowie będą musieli przemyśleć swoje poglądy na życie i śmierć.
Zapowiada się ciekawie, a Wy co myślicie?

Fru!
Gatunek: animowany
Czyli coś dla małych i dużych. Twórcy "Frankenweenie" i nagrodzonego Oscarem "Grand Budapest Hotel" przygotowali dla nas coś nowego.
Możemy wyruszyć w podróż z ptaszkiem, który niedoświadczony jeszcze przez życie (spędził je w rodzinny gnieździe) omyłkowo zostaje przewodnikiem stada. Jego misją jest poprowadzenie towarzyszy do ciepłych krajów. Jak można się domyślić, młodzik nie ma zielonego pojęcia gdzie powinien lecieć. Na szczęście na pomoc ptaszkowi ruszają jego przyjaciele. Czy podpowiedzą mu dobrze? Już 6 marca będziemy mogli się o tym przekonać!


Kopciuszek

Kolejna odsłona dobrze nam znanej historii. Do tej pory pojawiło się już wiele produkcji opowiadających historię sierotki, która trafiała pod opiekę złej macochy. Żyła jak służąca, była pogardzana przez córki swej opiekunki. 
Jedne bardziej zbliżone do oryginalnej wersji, drugie mniej. Tym razem zapowiada się dość dokładne odtworzenie przygód Kopciuszka. Wszystko przypomina film animowany z 1950 roku. Zła macocha? Jest. Piękna i dobra dziewczyna nazwana imieniem Kopciuszek? Obecna. Przystojny książę? Oczywiście, że tak. Na dokładkę dobra wróżka, bez której nie mogłoby być tego klimatu.

Seria Niezgodna: Zbuntowana

Kontynuacja "Niezgodnej", czyli coś na co fani książki i poprzedniej części filmu czekali ze zniecierpliwieniem.
Jak już wiemy Tris jest niezgodna, w poprzedniej części poszukiwała swojego miejsca, przeszła wiele od rozstania z rodziną, aż po śmierć najbliższych i brutalną walkę o własne życie. Teraz kiedy już wszyscy wiedzą, że jest inna musi sprostać kolejnym wyzwaniom. Towarzyszy jej ukochany Tobias i przyjaciele. Tylko czy ich wsparcie będzie wystarczające?
Ciężko po lekturze książki napisać więcej by nic nie zdradzić tym, którzy nie znają tej historii. Pozostaje jedynie czekać i mieć nadzieję, że film będzie dobry.
Oculus
Jest to jedyny horror, który znalazł się na liście nowości w kinie, w którym przeglądałam zapowiedzi. 
Co można powiedzieć o fabule? Dopomoże tutaj opis filmu:
"Rodzeństwo spotyka się po latach od strasznej śmierci rodziców. Dziewczyna jest przekonana, że za traumatyczne wydarzenia w ich życiu odpowiada demoniczne lustro, które wisiało kiedyś w gabinecie ojca. Namawia brata, żeby to sprawdzić.

Kiedy zamykają się w domu ze złowrogim lustrem, „koszmar nie ustępuje ani na chwilę” (Bloody Disgusting). Opanowane przez złego ducha lustro igra z ich umysłami wciągając widzów w przerażającą historię. „Mrożąca krew w żyłach atmosfera” (The Guardian) sprawia, że gdy dwójka bohaterów poddaje się manipulacjom demonicznego oculusa, także widzowie stają się jego ofiarami…"
By bardziej zachęcić widza do seansu możemy jeszcze poznać opinie m.in. Stephena Kinga, która brzmi następująco: "Byłem zachwycony. Przerażający film. Niewykluczone, że już nigdy w życiu nie zjem jabłka."

Nie są to wszystkie produkcje jakie będą na nas czekać w najbliższym czasie w kinach. Warto odwiedzić strony swoich ulubionych miejsc i zobaczyć co mają w ofercie. Mam nadzieję, że chociaż niektóre z wyżej zamieszczonych pozycji 'wpadły Wam w oko' i zajmą Wam jakiś marcowy wieczór. 

Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...