5 kwietnia 2015

Three Days Grace - Bliżej Muzyki

W kolejnym już wpisie z serii "Bliżej Muzyki" mamy przyjemność opowiedzieć Wam trochę o zespole Three Days Grace. Jak każdy z Was pewnie zauważył można samemu znaleźć te informacje, ale ze względu na Was, naszych czytelników postanowiłyśmy w tym cyklu sporządzić biblioteczkę muzyczną, dzięki której osoby mniej obeznane z angielskim także mogą dowiedzieć się czegoś o swoich ulubionych kapelach. Przypominamy, że sami możecie 'dołożyć się' do tworzenia tej bazy proponując nam zespoły bądź artystów/muzyków, których można by "wziąć pod lupę". 

A teraz czas na trochę informacji.

Three Days Grace to kanadyjski zespół hard-rockowy, powstał on pod nazwą Groundswell.
Co więcej można o nich powiedzieć?


Data założenia to 1992 rok. Pierwszymi członkami byli: Adam Gontier (ówczesny wokalista i gitarzysta), Neil Sanderson (perkusista) oraz Brad Walst (basista). Nazwa 'Groundswell' została zmieniona po pięciu latach działalności grupy, od 1997 funkcjonuje nazwa 'Three Days Grace'.  Obecnie w zespole jest 4 członków, z pierwotnego składu odszedł Adam Gontier, a pojawili się Matt Walst (aktualny wokalista) i Barry Stock, który jest gitarzystą. W międzyczasie w kapeli tej grali Phil Crowe i Joe Grant, obaj byli gitarzystami.


Jak przedstawia się ich ścieżka muzyczna?

Ich pierwszy album ukazał się w lipcu 2003 roku, jego nazwa jest jednocześnie nazwą zespołu. Składała się ona z 12 utworów i bonusów. Był to debiutancki album zespołu pod obecną nazwą. Wcześniej powstały też dwa inne krążki, jeden pod nazwą Groundswell, drugi był wersją demo. Zostały jednak 'wypuszczone' tylko w kilkuset kopiach.

Oto bardziej znane utwory z pierwszego krążka:

"I hate everything about you"

"Just Like You"

"Home"

W 2006 roku na rynek wkroczył "One-X". W tym przypadku tak jak poprzednio można było posłuchać 12 podstawowych piosenek i 1 specjalną. W odróżnieniu od "Three Days Grace" płytę promowały cztery utwory, czyli:

"Animal I Have Become"

"Pain"

"Never Too Late"

"Riot"

W tamtym czasie do zespołu dołączył Barry Stock - w nagraniach brało udział już 4 muzyków zespołu.

W 2009 zespół wydał swój trzeci krążek o nazwie "Life Starts Now". Do tego czasu zespół grał w komplecie - 4 muzyków.

"Break"

"The Good Life"

"Word So Cold"

"Lost In You"

Jeden z ostatnich albumów to "Transit of Venus" z 2012 roku. Znajduję się na nim 13 utworów, 3 z nich to single.

"Chalk Outline"

"The High Road"

"Misery Loves My Company"

31 marca tego roku premierę miał "Human". Na tym krążku możemy posłuchać po raz pierwszy nowego wokalisty Matta Walsta, który zajął miejsce Adama Gontiera.

"Painkiller"

"I am Machine"

"Human Race"

Kilka ciekawostek:

 *Jeśli są tu jacyś fani Apocaliptiki, to zapewne ucieszy Was, że wcześniejszy wokalista Three Days Grace nagrał wspólnie z tym zespołem utwór "I don't Care".

*W 7 odcinku drugiego sezonu "Californication" na ścianie widoczna jest okładka płyty "One-X"

*Zapamiętajcie serial "Zaklinacz Dusz", zespół zagrał gościnnie w 9 odcinku 2 sezonu.

*W filmie "Race Your Voice" zespół zagrał koncert.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...