12 października 2012

Papierowe zapowiedzi - II połowa Października

Cześć i czołem!
Okej, okej. Nie przedłużam moją standardową paplaniną. Oto zapowiedzi na drugą połowę Października. 
PS. Ta bardziej ogólna lista premier książkowych znajduje się tutaj: LINK.

Oraz opisy wybranych pozycji:"Ladacznica" Emma Donoghue

Data premiery: 17 Października 2012 r.
Wydawca: Papierowy Księżyc


„Ladacznica” to nadzwyczajna powieść o Mary Saunders, młodej córce biednej szwaczki, umieszczona w barwnym pejzażu Londynu i Monmouth XVIII-wiecznej Anglii.

Mary łaknie pięknych ubrań i wstążek, tak jak ludzie z jej klasy łakną jedzenia i ciepła. To głód, który sprowadza ją na drogę prostytucji w wieku trzynastu lat.

Mary zostaje wypędzona z domu przez swoją rozszalałą matkę gdy zachodzi w ciążę i niemal umiera na ulicach Londynu. Jej wybawicielką okazuje się Doll – prostytutka. Mary swobodnie przemierza Londyn wraz z Doll, ubrana w wyzywające, krzykliwe stroje i z krzykliwie umalowanymi na czerwono ustami, sprzedając swoje ciało mężczyznom. Stając w obliczu długów i gróźb, ucieka do Monmouth, rodzinnego miasta swojej matki, gdzie próbuje rozpocząć nowe życie jako pokojówka w domu pani Jones.

Mary wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie uciec od swojej przeszłości i od tego jak wiele są w stanie zapłacić jej ludzie za spełnianie zachcianek, które nie przystoją ich pozycji w społeczeństwie… 


_______________________________________________________

"Nevermore. Cienie" Kelly Creagh

Data premiery: 17 Października 2012 r.
Wydawca: Jaguar


Drugi tom książki “Nevermore: Kruk”, gotyckiego romansu opartego na twórczości Edgara Allana Poego.

Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast na grobie pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz do innego świata...

Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem.


_______________________________________________________

"Istoty chaosu" Kami Garcia & Margaret StohlData premiery: 17 Października 2012 r.
Wydawca: Łyński Kamień


„Istoty Chaosu” – trzecia część Kronik Obdarzonych, światowego bestsellera, pojawi się na polskim rynku pod koniec maja. Kiedy debiutancka powieść autorstwa Kami Garcii i Margaret Stohl pt. „Piękne Istoty” ukazała się w USA, dość szybko wskoczyła na pierwsze miejsce listy bestsellerów Amazon.com w kategorii książek młodzieżowych roku 2009, była też bestsellerem New York Timesa i zdobyła nagrodę American Library Association. Równie entuzjastycznie została przyjęta także druga część sagi – „Istoty Ciemności”". Kroniki Obdarzonych zyskały wielu fanów również w Polsce. Prawa do ekranizacji sagi zakupiła wytwórnia Warner Bros, która w kwietniu rozpoczęła zdjęcia do pierwszej części „Piękne Istoty”" na podstawie scenariusza Richarda LaGrevenese’a (P.S. Kocham Cię, Zaklinacz koni).

W „Istotach Ciemności” czytelnik poznał kolejne tajemnice Obdarzonych i zwykłych śmiertelników, którzy żyją obok siebie w dusznym miasteczku. Teraz, czytając kolejną część Kronik Obdarzonych, zagłębi się w zupełny chaos. Ethan myślał, że zdążył się już przyzwyczaić do strasznych i niemożliwych rzeczy, które od czasu, kiedy poznał Lenę, działy się w Gatlin. Ale kiedy razem z Leną wrócili do domu, okazało się, że słowa „straszny” i „niemożliwy” nabrały nowego znaczenia. Szarńcza, straszliwe upały i gwałtowne burze zaczęły nawiedzać Gatlin… Wszytko wskazywało na to, że powodem tych nieszczęść jest Lena, która nie potrafi zapanować nad swoimi mocami. Czas płynął i tylko jedno było pewne… miasteczko przestanie istnieć, jeśli straszliwe moce kłębiące się nad nim nie zostaną powstrzymane, a to wymaga wielkiej ofiary._______________________________________________________


"Zaliczyć czwórkę" Janet Evanovich


Data premiery: 17 Października 2012 r.
Wydawca: Fabryka Słów


Stephanie Plum z drużyną rusza na ulice Trenton. Jeśli zobaczysz stukilogramową Murzynkę w różowej sukience albo draq queen z widoczną niechęcią do depilacji – bierz nogi za pas albo zostaniesz potraktowana...lakierem do włosów.

Stephanie dostaje zlecenie doprowadzenia do sądu Maxine Nowicki. Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się banalna – Maxine postawiono zarzut kradzieży samochodu jej chłopaka – nie ma wątpliwości, że to efekt kłótni kochanków.

Tylko, że poszukiwana jakby zapadła się pod ziemię, jedyny ślad to zaszyfrowane wskazówki zostawiane w najdziwniejszych miejscach.

Maxine szuka również tajemniczy psychopata, który lubuje się w okaleczeniach. Jakby tego było mało Stephanie staje się celem wyjątkowo płomiennych ataków zazdrości.

Trzeba zawrzeć pakt z Joe Morellim. A co gorsza – z jego rodziną. Która już rezerwuje ślubną salę i opowiada o słodkim małym bambini.

Co to, to nie! 


_______________________________________________________

"Wykradziona" Alyxandra Harvey

Data premiery: 24 Października 2012 r.
Wydawca: Akapit Press


Przez siedemnaście lat Eloise Hart nie miała pojęcia, że kraina Faery w ogóle istnieje. Do czasu, aż została porwana i uwięziona w Twierdzy Lorda Strahana, króla tej krainy. Strahan miał rządzić tylko przez siedem lat, jak nakazuje tradycja Faery, a potem oddać koronę następnemu władcy. On jednak nie chce oddać władzy, a obu światom zagraża chaos. Jedyną osobą, która może go powstrzymać, jest ciotka Eloise, Antonia. 

Eloise staje się więc kartą przetargową  w rękach króla. Będzie potrzebować pomocy swoich najlepszych przyjaciół: Jo i Devina oraz pozostałych elfich jeńców na dworze Strahana. Z całym światem Faery przeciw niej, Eloise, jej protektor, elf Lucas i tajemniczy Eldris muszą powstrzymać Strahana, podczas gdy oba światy pogrążają się w chaosie.


_______________________________________________________

"Paskuda & CO" Magdalena Kozak

Data premiery: 26 Października 2012 r.
Wydawca: Fabryka Słów


Za górami, za lasami, w niedostępnej krainie król srogi córę swą nadobną w brylantowej wieży z kości słoniowej uwięzić kazał. Niezwyciężonego rycerza, o czarnym sercu, dla ochrony przed chmarą zalotników jej przydał i smoka srogiego przy wieży ulokował. Jednak piękny i mężny królewicz niczego się nie uląkł...

Tyle można przeczytać w oficjalnych kronikach, ale wiemy przecież kto płaci kronikarzom.
Naprawdę było tak:

Król, owszem srogi, córa... o całkiem miłej aparycji, wieża – średni standard niedofinansowanego dewelopera, niezbyt kwalifikowany strażnik, a smok... A smok był faktycznie srogi. I paskudny…

Dowcipne i pełne ciepła opowieści o Księżniczce, Strażniku i smoku, którzy – skazani na swoje towarzystwo – muszą odkryć siebie i innych na nowo. O rodzącej się solidarności, przyjaźni i, oczywiście, miłości.


_______________________________________________________


Czy tylko ja zauważyłam ów zbieżność, iż 17 Października to dzień, kiedy Wydawcy skrzyknęli się "Tego dnia wydajemy!"? 
Aż nie wiadomo, na co się zdecydować!


Pozdrawiam ciepło!
Szykujcie oszczędności! :)

2 komentarze:

  1. Mam ogromną ochotę na "Ladacznicę", serię PLL i Nevermore.

    OdpowiedzUsuń
  2. A teraz nie wiadomo od czego zacząć czytać ;0

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...